Skarby Roztocza

Darmowa dostawa już od 199zł! Do zamówień powyżej 300zł odbierz miód gratis! 🍯

Menu

3

2

1

0

Nowości

Promocje

[]

Opinie o nas - Google

opinie-skarby-roztocza-miody

Promocje
Miód Nektarowo - Spadziowy zbiór 2023 - 650g
Miód Nektarowo - Spadziowy zbiór 2023 - 650g
47,00 zł 40,00 zł
szt.
Miód Nektarowo - Spadziowy zbiór 2023 - 370g
Miód Nektarowo - Spadziowy zbiór 2023 - 370g
32,00 zł 26,00 zł
szt.

wspolnie-ratujmy-pszczoly

Pierzga pszczela

Pierzga pszczela: Naturalny skarb z ula


Pierzga pszczela
stanowi naturalne bogactwo składników odżywczych pozyskiwanych przez pszczoły z kwiatów. Pierzga pszczela to cenne źródło witamin (w tym witaminy B, C, E), minerałów (takich jak żelazo, magnez i cynk), białka, aminokwasów i enzymów, zyskujące uznanie ze względu na swoje naturalne pochodzenie oraz unikalne właściwości.

 

Jak powstaje pierzga pszczela?

Pierzga pszczela powstaje z naniesionego do ula przez pszczołę zbieraczkę pyłku kwiatowego, który nie zostaje odebrany za pomocą poławiacza jak w przypadku oferowanych jego obnóży, tylko zostaje przekazany w ulu pszczole robotnicy, która kolejno umieszcza je w komórkach woskowych w ramce, sprytnie upychając go pyszczkiem. Przy zbieraniu pyłku kwiatowego z kwiatów, a także podczas tego procesu, pszczoły powstający produkt pszczeli wzbogacają enzymami pochodzącymi z ich gruczołów ślinowych.

Kiedy komórka jest już prawie zapełniona młode pszczoły robotnice dodają do niej trochę mleczka pszczelego oraz miodu, a całość zabezpieczana jest cieniutką warstwą wosku pszczelego. Tak przygotowany produkt na wskutek panującej stałej temperatury w ulu na poziomie ok. 30 st. C oraz szczelnej struktury komórki i obecności mleczka pszczelego rozpoczyna proces fermentacji mlekowej, która uszlachetnia ten produkt, konserwuje i wzbogaca pyłek o kolejne mikro- i makroelementy, witaminy, a także czyni go lepiej przyswajalnym.

Aby pozyskać 1 kg pierzgi pszczelej, konieczne jest wyczyszczenie od 5 do nawet 30 ramek. Wszystkie czynności wykonuje się często tylko i wyłącznie ręcznie, dlatego mogą w niej wystąpić śladowe ilości wosku pszczelego powstałych z odsklepiania pierzgi z ramek lub nieczęsto jej elementy. Najwięcej pierzgi pszczelej pozyskuje się przy obfitych pożytkach pyłkowych oraz na koniec sezonu przy wycofywaniu części ramek oraz redukcji wielkości rodzin na zimowlę. 

 

Pierzga pszczela: korzyści zdrowotne i właściwości

  • Doskonale sprawdza się podczas regenerowania organizmu, szczególnie po operacji i zabiegu.
  • Stymuluje ona układ nerwowy organizmu w stanach depresyjnych i ma działanie wzmacniające, w związku z występowaniem tzw. syndromu chronicznego zmęczenia.
  • Dzięki pierzdze pszczelej można także odtruć wątrobę oraz zminimalizować dolegliwości związane z układem pokarmowym, takie jak wrzody, biegunki oraz zaparcia.
  • W związku z tym, że pierzgę pszczelą stosuje się nie tylko doustnie, lecz również na skórę jako składnik domowych maseczek, doskonale sprawdza się ona w przypadku regeneracji skóry oraz celem pobudzania produkcji kolagenu przez organizm.

 

Jak stosować pierzgę pszczelą?

Zalecana dzienna dawka pierzgi dla osoby dorosłej powinna wynosić ok. 10/15 g, czyli około 1 łyżeczki. Pierzga pszczela jest łatwo przyswajalnym produktem dla naszego organizmu, którego nie da się przedawkować. Można ją dodawać do porannej owsianki, jogurtu czy herbaty, choć najlepsze efekty ze stosowania pierzgi pszczelej osiągniemy przez stosowanie poniższego sprawdzonego sposobu:

Krok 1 - wieczorem zalać letnią wodą 1 łyżeczkę (ok. 10g) pierzgi pszczelej
Krok 2 - na noc pozostawić taki roztwór na 8-10 godzin 
Krok 3 - spożyć roztwór rano na czczo (dla walorów smakowych można dodać miodu)

Ważne jest aby woda nie była gorąca - maksymalnie 40 stopni Celsjusza, ale rekomendujemy mniejszą, tak aby pierzga nie straciła swoich właściwości leczniczych. Zaleca się aby taka kuracja trwała minimum 3 miesiące. Najlepiej stosować niniejszą kurację w okresie jesiennym oraz zimowym kiedy panuje najwięcej infekcji w społeczeństwie. W razie gdyby mieli Państwo dodatkowe pytania jak stosować pierzgę pszczelą serdecznie zapraszamy do kontaktu.

 

Jak przechowywać pierzgę pszczelą? Wskazówki przechowywania i bezpieczeństwo.

Przechowuj pierzgę pszczelą w suchym i chłodnym miejscu, zapewniając jej długotrwałą świeżość. Nie musi to być lodówka jednak jeśli tylko w takowym miejscu mamy możliwość jej przechowywania koniecznym jest pamiętanie o szczelnym zakręceniu słoików, gdyż pierzga pszczela jest silnie higroskopijnym produktem. Osoby uczulone na produkty pszczele powinny skonsultować się z lekarzem przed jej spożyciem.


Pierzga pszczela: Opinie klientów i rekomendacje

Nasi klienci doceniają naszą pierzgę pszczelą ze względu na jej skuteczność i jakość. Ich opinie potwierdzają korzyści zdrowotne i użyteczność tego naturalnego suplementu. Jesteśmy dumni, że możemy dostarczać produkt, który realnie poprawia stan zdrowia naszych stałych Klientów oraz jakość życia dzięki stosowaniu surowych nieprzetworzonych produktów pszczelich prosto z polskiej pasieki.

 

Piegrza, pierga, piegra... Pierzga!

Często słyszymy od Was pytanie: Czy macie piegrzę? Czy macie piergę? Prawdopodobnie nazwa właściwa tego najszlachetniejszego produktu pszczelego dopiero staje się popularna, dlatego też tak często omyłkowo jest źle stosowane. Słowo pierzga może być jeszcze dla wielu stosunkowo nowym sformułowaniem w obiegu, jednakże jesteśmy przekonani że drogocenne właściwości zdrowotne tego produktu doprowadza do jej sławy w niedalekiej przyszłości. Dlatego tez warto zapamiętać słowo "pierzga pszczela".

Szczycimy się tym, że wyświetlane są wszystkie opinie (zarówno pozytywne, jak i negatywne). Pochodzą one od prawdziwych klientów, którzy dokonali u nas zakupów.

Nasze Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium