Skarby Roztocza

 Darmowa dostawa już od 199zł! Do zamówień powyżej 300zł odbierz miód gratis! 🍯

Menu

3

2

1

0

Nowości

Promocje

[]

Opinie o nas - Google

opinie-skarby-roztocza-miody

Promocje
Miód Leśny 650g
Miód Leśny 650g
47,00 zł 40,00 zł
Miód Akacjowy 1000g
Miód Akacjowy 1000g
58,00 zł 50,00 zł
szt.

miody-zbiory-2024

Miód Rzepakowy

Miód Rzepakowy 

Miód Rzepakowy jest jednym z najpopularniejszych miodów w Polsce. Polski miód rzepakowy to jeden z najwcześniej wytwarzanych miodów, pszczoły zbierają nektar z kwiatów rzepaku w okresie wiosennym. Miód z rzepaku nosi także nazwę biały miód ze względu na bardzo szybką krystalizację i zmianę koloru na biały. Bywa, że miód rzepakowy jako wyjątkowy rodzaj miodu zaczyna krystalizować już na plastrach w ulu. Dzięki szerokiemu zastosowaniu rzepaku w gospodarce, w Polsce występuje wiele pożytków dla pszczół w postaci pól rzepaku- w szczególności na Lubelszczyźnie oraz Roztoczu, gdzie dominują tereny rolnicze.

 

Rzepakowy Miód

Popularny w Polsce krajobraz pokryty żółtymi polami objawia się przeważnie w maju i to właśnie wtedy pszczoły odnajdują na polach rzepaku wydajny pożytek. Rzepakowy miód to wyjątkowy rodzaj miodu, dlatego że właściwie jako jeden z pierwszych powstaje w pasiece po zimowej przerwie. Jak nazwa wskazuje ten cenny eliksir powstaje z nektaru i pyłku zbieranego z kwiatów rzepaku. Rzepak jest jedną z najważniejszych roślin uprawnych w Polsce. Dzięki szerokiemu zastosowaniu rzepaku w gospodarce, w Polsce występuje wiele pożytków dla pszczół w postaci pól rzepaku- w szczególności na Lubelszczyźnie oraz Roztoczu, gdzie dominują tereny rolnicze. Ważnym jest jednak, aby ule ustawiać na polach zaprzyjaźnionych rolników oraz mieć świadomość czy na okolicznych polach nie są stosowane opryski, które mogą zaszkodzić pszczołom. Tylko tak można pozyskać jakościowy miód. Rzepakowy miód nosi także nazwę biały miód ze względu na bardzo szybką krystalizację i zmianę koloru na biały.

 

Miód Rzepakowy na co stosować? Zastosowanie miodu rzepakowego.

  • Przede wszystkim polecany przy leczeniu schorzeń układu krążenia, niewydolności mięśnia sercowego, dusznicy sercowej i miażdżycy.
  • Miód rzepakowy na co dzień obniża ciśnienie tętnicze krwi i wyrównuje niedobory potasu w organizmie.
  • Pomocny w leczeniu wątroby, trzustki, nerek, układu pokarmowego, wrzodów żołądka i dwunastnicy.
  • Skuteczny także przy przeziębieniach i stanach zapalnych dróg oddechowych.
  • Przyspiesza gojenie ran.
  • W przypadku oparzeń zapobiega tworzeniu się pęcherzy.

 

Miód Rzepakowy właściwości:

Kolor: W stanie płynnym jest on prawie bezbarwny lub ma barwę lekko słomkową, po krystalizacji ma kremową konsystencję i biały lub szaro-kremowy kolor.

Smak: Bardzo słodki.

Zapach: Delikatny zapach.

Przechowywanie: Suche i zacienione miejsce (temp. 8-18 C)

Czas kwitnienia: Maj 

Krystalizacja: Bardzo szybka.

Miód rzepakowy- właściwości zdrowotne orz walory smakowe tego miodu czynią go jednym z najchętniej wybieranych przez naszych Klientów.

 

Bibliografia/ Źródła:

  1. Jasicka-Misiak I., Kafarski P.: CHEMICZNE MARKERY MIODÓW ODMIANOWYCH. Wiadomości chemiczne. 2011, 65, 9-10.
  2. Majewska E. i wsp.: FIZYKOCHEMICZNE WYRÓŻNIKI JAKOŚCI WYBRANYCH MIODÓW NEKTAROWYCH. BROMAT. CHEM. TOKSYKOL. – XLVIII, 2015, 3, str. 440 – 444.
  3. Janda K., Bąkowska M.: Właściwości prozdrowotne wybranych miodów. Pomeranian Journal of Life Sciences. 64.
  4. Portal Wcinaj Miód.

Szczycimy się tym, że wyświetlane są wszystkie opinie (zarówno pozytywne, jak i negatywne). Pochodzą one od prawdziwych klientów, którzy dokonali u nas zakupów.

Nasze Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium