Naturalny pyłek kwiatowy z naszej pasieki będący mieszanką pyłków kwiatów stanowiących pożytki do pozyskiwania wszystkich rodzajów miodu dostępnych w pasiece.
Pyłek kwiatowy, znany również jako pyłek pszczeli
Pyłek kwiatowy - co to jest?
Naturalny pyłek jest zbierany przez pszczoły z kwiatów, mieszany z niewielką ilością śliny lub nektarem, formowany w kuleczki i przenoszony na odnóżach (inna nazwa: obnóża pyłkowe). Zależnie od tego, z jakiej rośliny pochodzi pyłek kwiatowy jego powierzchnia może być chropowata, haczykowata lub lepka itp. Kolor prawdziwego pyłku pszczelego również różni się w zależności od kwiatów, z których jest pobierany. Głównie bywa żółty i utrzymany w odcieniach tej barwy.
Pyłek kwiatowy- właściwości:
Analizując i badając odżywcze oraz terapeutyczne walory pyłku pszczelego, odkryto właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, antyoksydacyjne, przeciwzapalne, chemoprewencyjne i przeciwnowotworowe, przeciwko promieniowaniu, jak również właściwości ochronne dla wątroby. W ziarnach pszczelego pyłku kwiatowego, pochodzącego z różnych gatunków roślin, stwierdzono obecność ponad 250 substancji. Do ich zasadniczych grup zalicza się białka i aminokwasy, lipidy i kwasy tłuszczowe, cukry, związki fenolowe, witaminy oraz biopierwiastki.
Jak stosować pyłek?
Sposób 1- 1 łyżkę pyłku należy na wieczór umieścić w letniej wodzie- rano spożywać na czczo. W ten sposób osiągniemy nawet 8-10 razy większą przyswajalność. Ten sposób jest poparty największa ilością literatury z zakresu apiterapii.
Sposób 2- 1 łyżkę pyłku należy dodawać do jogurtu, owsianki, kefiru na minimum pół godziny przed spożyciem w celu rozpuszczenia pyłku.
Dlaczego warto stosować pyłek kwiatowy polskiego pochodzenia?
Stosowanie pyłku naszego - krajowego sprawia, że mamy do czynienia z tymi samymi alergenami, z którymi obcujemy na co dzień. Daje to nam pewność że pyłek nie wpłynie negatywnie na nasze zdrowie oraz unikniemy nieznanych nam dotąd alergii czy reakcji uczuleniowych.