Skarby Roztocza

Darmowa dostawa już od 199zł! Do zamówień powyżej 300zł odbierz miód gratis! 🍯

Menu

3

2

1

0

Nowości

Promocje

[]

Opinie o nas - Google

opinie-skarby-roztocza-miody

Promocje
Syrop z Jagody Kamczackiej 300 ml
Syrop z Jagody Kamczackiej 300 ml
22,00 zł 18,00 zł
szt.
Miód Malinowy 650g
Miód Malinowy 650g
47,00 zł 40,00 zł
szt.
O nas
miody-z-pasieki-skarby-roztocza

 

Skarby Roztocza- czyli właśnie to, co najcenniejsze na Roztoczu.

 

 

Malownicza Lubelszczyzna oraz bajeczne Roztocze 

 

Roztocze to kraina geograficzna położona na Lubelszczyźnie, z dala od miejskiego zgiełku, nieskażona przemysłem. Cały obszar objęty jest szczególną ochroną oraz wpisany na listę NATURA 2000 oraz listę rezerwatów biosfery UNESCO. Na naszych terenach wciąż dominuje krajobraz naturalny oraz rolnictwo, którego plony cenione są w zachodniej części kraju oraz Europy. 

 

 miody-z-roztocza  miody-z-pasieki                                                                          

 
 

Skarby Roztocza

W środowisku tym powstają Skarby Roztocza, o których jakości świadczy już samo położenie geograficzne, będące ostoją spokoju i naturalności. Różnorodność biologiczna Roztocza oraz całego województwa pozwala nam dostarczać produkty o wysokiej jakości, którymi pragniemy się z Państwem podzielić, niczym prawdziwym skarbem.

 

zestaw-miodow-z-pasieki   pasieka-skarby-roztocza

 

 


Kim jesteśmy?

 

Tata Mariusz - to on rozpoczął naszą pszczelą produkcję. Dzięki wieloletniej pasji oraz pracowitości możemy poszczycić się tradycją, o którą zaczynają dbać synowie - kolejne pokolenie w naszym rodzinnym przedsięwzięciu.

 

Syn Karol - twórca sklepu internetowego oraz osoba odpowiedzialna za prowadzenie sprzedaży i marketingu na miarę możliwości naszej rodzinnej firmy.

 

Syn Łukasz - adept pszczelarstwa w rodzinnej firmie, kontynuator wieloletniej tradycji. Ponadto wizjoner oraz kreator identyfikacji graficznej naszej marki.

 

Weronika - nasza mistrzyni od TikToka oraz dostarczania Wam ciekawostek i wiedzy prosto z naszej pasieki… a wszystko to w formie krótkich i ciekawych filmów, które odnajdziecie w naszych kanałach społecznościowych jak Facebook, Instagram, Youtube czy TikTok.

 

Nasza załoga codziennie dba o to, aby nieustannie realizować naszą misję i dostarczać Państwu najlepsze miody, produkty pszczele oraz domowe przetwory. Nasze wielopokoleniowe doświadczenie w rolnictwie, współpraca z lokalnymi producentami oraz zaufanie wśród wieloletnich Klientów pozwalają nam wspólnie tworzyć markę Skarby Roztocza, dzięki której możemy budować świadomość o produktach pszczelich, szczerzyć wiedzę na ich temat, a także wspierać funkcjonowanie rodzimego pszczelarstwa oraz krajowych zapylaczy.

 

miod-mniszkowy-pasieka-tata  o-nas-skarby-roztocza-zaloga  pasieka-w-sadzie-lukasz

 

 

 

Nasze produkty nie są efektem masowej produkcji - jesteśmy z tego dumni.

Oferujemy tylko nasze - polskie miody. Nie importujemy, gdyż z dumą wspieramy nasze lokalne pszczelarstwo. Do miodów nie są dodawane żadne syropy, cukry czy substancje wzbogacające, nie są też przegrzewane czy pasteryzowane. Dbamy o to, żeby zachowały wszystkie swoje naturalne właściwości zdrowotne. Naszym zdaniem stosowanie się do powyższych zasad to podstawy rzetelności oraz poszanowania do tradycji pszczelarskiej.

Co więcej naszych produktów nie kupisz w markecie - często są mocno limitowane, ponieważ jesteśmy zależni jedynie od pszczół oraz Matki Natury.

Prosimy o wyrozumiałość, wciąż wiele procesów wykonujemy ręcznie i nie boimy się do tego przyznać. Czyż nie o to właśnie chodzi?

 

Nasza rodzinna, wieloletnia tradycja pszczelarska sięga początkami lat 30 zeszłego wieku, a zdobyta wiedza, doświadczenie pozwalają na posiadanie tak wyjątkowej i bogatej oferty gatunków miodu.

Chcemy podzielić się z Państwem skarbami naszego regionu! 

pasieka-skarby-roztocza-historia  pasieka-skarby-roztocza-historia-dziadek  pasieka-skarby-roztocza-historia-ule

 


Nasza historia

Nasza miodowa historia sięga lat 30 zeszłego wieku, kiedy to nasz pradziadek miał jedno z większych gospodarstw na wschodniej części Roztocza – malowniczej Lubelszczyźnie, gdzie trudził się rolnictwem i ogrodnictwem, a wokół jego gospodarstwa rozprzestrzeniał się wielki jabłoniowy sad, w którym stały drewniane ule zamieszkałe przez pracowite pszczoły. Owady te odgrywały bardzo ważną funkcję zarówno w sadownictwie, jak i rolnictwie – zapylały one okoliczne drzewa owocowe, krzewy oraz pola znajdujące się w okolicy, gwarantując urodzaj zbiorów. Pasieka nie była duża, ale kilkanaście pni wystarczało na miodowe potrzeby najbliższej rodziny oraz okolicznych sąsiadów.

Niestety jego syn, czyli nasz dziadek miał uczulenie na jad pszczeli… Z tego powodu nie mógł on kontynuować pasji swojego ojca i przekazał pasiekę księdzu proboszczowi z miejscowej parafii. Tutaj pszczela historia chwilowo się urywa, aby odrodzić się w kolejnym pokoleniu, gdzie nasz wujek postanawia odnowić rodzinne tradycje i reaktywuje pasiekę oraz postanawia podjąć edukację w technikum pszczelarstwa. Ciągły rozwój pasieki, zdobywanie wiedzy oraz doświadczenia, a także codzienne obcowanie z tymi fascynującymi owadami, zaowocowało znacznym zwiększeniem produkcji miodu oraz produktów pszczelich, a rozpoczęcie stosowania polityki wędrownej pozwoliło na pozyskiwanie bardziej unikatowych gatunków miodów. Wraz ze zwiększeniem produkcji pojawił się problem z dystrybucją wyprodukowanych dóbr, ponieważ miodu było znacznie więcej niż wskazywały na to potrzeby rodziny, znajomych czy sąsiadów.

Tutaj pojawia się nasz Tata Mariusz, który studiując w Krakowie dostrzegł potrzebę mieszkańców na jakościowe produkty ze wsi i rozpoczął słodką współpracę ze swoim szwagrem, oferując je na najstarszym w Polsce targowisku tradycyjnych produktów rolnych – Stary Kleparz. Pomoc w przypasiecznych obowiązkach szybko doprowadziła do fascynacji światem pszczół, która dzielona była zarówno z członkami najbliższej rodziny, jak i klientami. Miody z rodzinnej pasieki szybko zdobyły grono swoich stałych klientów, a transport do większego miasta pozwolił na ich większą sprzedaż. Zaufanie do rodzinnej marki i zadowolenie klientów z jakości zakupionych miodów prosto z pasieki, posunęło do oferowania większej gamy produktów z rodzimego rejonu. Zaangażowanie naszego Dziadka oraz Babci pozwoliło na produkcję większej ilości domowych przetworów, co stało się to dla nich dodatkowym źródłem dochodu do emerytury, a dla naszych klientów powrotem do zatęsknionych smaków z dzieciństwa.

Duża ilość poleceń oraz wysoka jakość oferowanych produktów stworzyły swojego rodzaju rodzinną markę, której brakowało jednak identyfikacji w postaci nazwy, logotypu i spójnego charakteru wizualnego oferowanych produktów. Tutaj pojawiliśmy się my - Bracia Łukasz i Karol - czyli najmłodsze pokolenie, które nadało imię rodzinnemu przedsięwzięciu - Skarby Roztocza. Świeże spojrzenie na tradycyjną branżę pszczelarską zaowocowało powstaniem jednego z pierwszych w Polsce sklepów internetowych z miodem prosto z pasieki. Sumiennie pracując i ucząc się na własnych błędach budowaliśmy swój wizerunek i markę w zupełnie nowej przestrzeni wschodzącego rynku sprzedaży internetowej, nieustannie poszerzając także swoją wiedzę w prowadzeniu gospodarstwa pasiecznego. Regularne obcowanie z pszczołami i ich obserwacja pozwoliła nam zrozumieć, iż owady te nie kierują się instynktem, lecz rozumem, a fascynacja nimi pozwoliła pokochać te istoty.

Obecnie kontynuujemy rodzinne wielopokoleniowe tradycje, prowadząc gospodarstwo pasieczne, starając się wdrażać przy tym liczne innowacje oraz świeże spojrzenie na jedną z najstarszych i najszlachetniejszych branż na świecie. Wieloletnie doświadczenie w produkcji pozwala nam na oferowanie wysokiej jakości miodów, naturalnych przetworów oraz zdrowotnych produktów pszczelich, a rosnące potrzeby zarówno nasze, jak i naszych Klientów doprowadziły do owocnej współpracy z lokalną społecznością pszczelarską. Wszystko po to, aby skutecznie realizować naszą misję dostarczania szerokiej gamy jakościowych produktów pszczelich w sposób regularny oraz z dumą wspierać i tworzyć nasze krajowe pszczelarstwo. Wiemy, że dzięki temu coraz skuteczniej realizujemy potrzeby naszych Klientów, a także wspieramy nie tylko krajową gospodarkę, ale również nasz krajowy ekosystem, gdyż zapewniamy opiekę tak wielu pszczołom – ważnym zapylaczom dla wszystkich krajowych upraw i innych roślin.

 miod-lesny-pasieka-skarby-roztocza  zestaw-miodow  miod-mniszkowy-tata

pasieka-szczoly-krople-wody  pasieka-ramka-pszczoly  miod-na-bol-gardla

zaklad-pasieczny-miody-skarby-roztocza.  zbior-malin-ciocia-iza  sok-malinowy-domowy

miody-lipowe  miod-fasolowy  miod-rzepakowy

 

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć, interesuje Cię co u nas słychać lub po prostu chcesz poznać niesamowity świat pszczół oraz zdobyć więcej wiedzy na temat zdrowych produktów pszczelich, zapraszamy do zakładki obok o nazwie Blog, a także na naszego Facebooka, InstagramaYouTube oraz TikToka po więcej aktualności oraz ciekawostek z naszego pszczelego świata.

 

 

Szczycimy się tym, że wyświetlane są wszystkie opinie (zarówno pozytywne, jak i negatywne). Pochodzą one od prawdziwych klientów, którzy dokonali u nas zakupów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium