Menu

3

2

1

0

Nowości

Promocje

[]

Opinie o nas - Google

opinie-skarby-roztocza-miody

Promocje
Miód Rzepakowy 1100g
Miód Rzepakowy 1100g
42,34 zł 39,85 zł
szt.
Miód Rzepakowy 700g
Miód Rzepakowy 700g
29,70 zł 25,00 zł
szt.
Miód Rzepakowy 400g
Miód Rzepakowy 400g
19,50 zł 16,00 zł
szt.
Sałatka z cukinii z kurkumą 315 ml
Sałatka z cukinii z kurkumą 315 ml
14,25 zł 10,00 zł
szt.
Orzechy Włoskie 250g
Orzechy Włoskie 250g
14,25 zł 10,00 zł
szt.
O nas
 

"Nie chcemy być najwięksi w tym co robimy,

chcemy być najlepsi w tym co robimy."


 

Skarby Roztocza- czyli właśnie to co jest najcenniejsze na Roztoczu.

 

 

Malownicza Lubelszczyzna oraz bajeczne Roztocze 

 

Roztocze to kraina geograficzna położona na Lubelszczyźnie, z dala od miejskiego zgiełku, nieskażona przemysłem. Cały obszar objęty jest szczególną ochroną oraz wpisany na listę NATURA 2000 oraz listę rezerwatów biosfery UNESCO. Na naszych terenach wciąż dominuje krajobraz naturalny oraz rolnictwo, którego plony cenione są w zachodniej części kraju oraz Europy. 

 

        

Konie RPN  Pole Rzepaku - Skarby Roztocza                                                                          

 

Skarby Roztocza

W środowisku tym powstają Skarby Roztocza, o których jakości świadczy już położenie geograficzne. Nasze gospodarstwo to ostoja spokoju, jakości i naturalności, położone w sercu Lubelszczyzny. Różnorodność biologiczna Roztocza oraz całego województwa pozwala nam wytwarzać produkty o wysokiej jakości, którymi pragniemy się z Państwem podzielić, niczym prawdziwym skarbem.

 

Pasieka Skarby Roztocza - miody  Pasieka Skarby Roztocza

 

 


Kim jesteśmy?

 

Tata Mariusz oraz Wujek Paweł- to oni rozpoczęli naszą pszczelą produkcję, o której tradycje zaczynają dbać synowie.

 

Syn Karol- twórca sklepu internetowego oraz osoba odpowiedzialna za prowadzenie skromnego marketingu na miarę możliwości małej rodzinnej firmy.

 

Syn Łukasz- adept pszczelarstwa w rodzinnej firmie, kontynuator wieloletniej tradycji. 

 

Jesteśmy wdzięczni, że możemy liczyć na bliskie nam osoby, aby móc nieustannie dostarczać Państwu najlepsze miody, produkty pszczele oraz domowe przetwory.

 

  Pasieka Skarby Roztocza  Zestaw miodów - Skarby Roztocza

 

 

 

Nasze produkty nie są efektem masowej produkcji - jesteśmy z tego dumni.

Nie standaryzujemy, nie mieszamy, nie dodajemy żadnych substancji wzbogacających i nie przegrzewamy naszych miodów. Dbamy o to żeby zachowały wszystkie swoje naturalne właściwości zdrowotne, dlatego też mogą wystąpić różnice w kolorze oraz smaku, w zależności od czasu i miejsca zbioru. Także w przypadku naszych przetworów, może wystąpić naturalny osad, który nie jest skazą produktu, lecz cechą domowych wyrobów.

Prosimy o wyrozumiałość, jeśli etykiety będą krzywo wycięte czy naklejone - wszystko robimy ręcznie i nie boimy się do tego przyznać.

Czyż nie o to właśnie chodzi?

 

Nasza rodzinna, wieloletnia tradycja pszczelarska sięga początkami lat 30 zeszłego wieku, a polityka wędrowna pozwala nam na posiadanie tak wyjątkowej i bogatej oferty gatunków miodu.

Chcemy dzielić się z Państwem skarbami naszego regionu! 

Pasieka Skarby Roztocza - tradycja i historia   Pasieka Skarby Roztocza - tradycja i historia   Pasieka Skarby Roztocza - tradycja i historia

 

Nasza historia

Nasza miodowa historia sięga lat 30 zeszłego wieku, kiedy to nasz pradziadek miał jedno z większych gospodarstw na wschodniej części Roztocza – malowniczej Lubelszczyźnie, gdzie trudził się rolnictwem i ogrodnictwem, a wokół jego gospodarstwa rozprzestrzeniał się  wielki jabłoniowy sad, w którym stały drewniane ule zamieszkałe przez pracowite pszczoły. Owady te odgrywały bardzo ważną funkcję zarówno w sadownictwie, jak i rolnictwie – zapylały one okoliczne drzewa owocowe, krzewy oraz pola znajdujące się w okolicy, gwarantując urodzaj zbiorów. Pasieka nie była duża, ale kilkanaście pni wystarczało na miodowe potrzeby najbliższej rodziny oraz okolicznych sąsiadów.

Niestety jego syn, czyli nasz dziadek miał uczulenie na jad pszczeli… Z tego powodu nie mógł on kontynuować pasji swojego ojca i przekazał pasiekę księdzu proboszczowi z miejscowej parafii. Tutaj pszczela historia chwilowo się urywa, aby odrodzić się w kolejnym pokoleniu, gdzie Wujek Paweł postanawia odnowić rodzinne tradycje i reaktywuje pasiekę oraz postanawia podjąć edukację w technikum pszczelarstwa. Ciągły rozwój pasieki, zdobywanie wiedzy oraz doświadczenia, a także codzienne obcowanie z tymi fascynującymi owadami, zaowocowało znacznym zwiększeniem produkcji miodu oraz produktów pszczelich, a rozpoczęcie stosowania polityki wędrownej pozwoliło na pozyskiwanie bardziej unikatowych gatunków miodów. Wraz ze zwiększeniem produkcji pojawił się problem z dystrybucją wyprodukowanych dóbr, ponieważ miodu było znacznie więcej niż wskazywały na to potrzeby rodziny, znajomych czy sąsiadów.

Tutaj pojawia się nasz Tata Mariusz, który studiując w Krakowie dostrzegł potrzebę mieszkańców na jakościowe produkty ze wsi i rozpoczął słodką współpracę ze swoim szwagrem, oferując je na najstarszym w Polsce targowisku tradycyjnych produktów rolnych – Stary Kleparz. Pomoc w przypasiecznych obowiązkach szybko doprowadziła do fascynacji światem pszczół, która dzielona była zarówno z członkami najbliższej rodziny, jak i klientami. Miody z rodzinnej pasieki szybko zdobyły grono swoich stałych klientów, a transport do większego miasta pozwolił na ich większą sprzedaż. Zaufanie do rodzinnej marki i zadowolenie klientów z jakości zakupionych miodów prosto z pasieki, posunęło do oferowania większej gamy produktów z rodzimego rejonu. Zaangażowanie naszego Dziadka oraz Babci pozwoliło na produkcję większej ilości domowych przetworów, co stało się to dla nich dodatkowym źródłem dochodu do emerytury, a dla naszych klientów powrotem do zatęsknionych smaków z dzieciństwa.

Duża ilość poleceń oraz wysoka jakość oferowanych produktów stworzyły swojego rodzaju rodzinną markę, której brakowało jednak identyfikacji w postaci nazwy, logotypu i spójnego charakteru wizualnego oferowanych produktów. Tutaj pojawiliśmy się my - Bracia Łukasz i Karol - czyli najmłodsze pokolenie, które nadało imię rodzinnemu przedsięwzięciu - Skarby Roztocza. Świeże spojrzenie na tradycyjną branżę pszczelarską zaowocowało powstaniem jednego z pierwszych w Polsce sklepów internetowych z miodem prosto z pasieki. Sumiennie pracując i ucząc się na własnych błędach budowaliśmy swój wizerunek i markę w zupełnie nowej przestrzeni wschodzącego rynku sprzedaży internetowej, nieustannie poszerzając także swoją wiedzę w prowadzeniu gospodarstwa pasiecznego. Regularne obcowanie z pszczołami i ich obserwacja pozwoliła nam zrozumieć iż owady te nie kierują się instynktem, lecz rozumem, a fascynacja nimi pozwoliła pokochać te istoty.

Obecnie kontynuujemy rodzinne wielopokoleniowe tradycje, prowadząc gospodarstwo pasieczne, starając się wdrażać przy tym liczne innowacje oraz świeże spojrzenie na jedną z najstarszych i najszlachetniejszych branż na świecie. Wieloletnie doświadczenie w produkcji pozwala nam na oferowanie wysokiej jakości miodów, naturalnych przetworów oraz zdrowotnych produktów pszczelich.

 Pozyskiwanie miodu na naszej pasiece  Miód na ramce - Skarby Roztocza  Pasieka przy polu rzepaku

Pszczoły - Skarby Roztocza  Skarby Roztocza  Miody - Skarby Roztocza

Rózne Miody - Skarby Roztocza  Ciocia Iza podczas produkcji przetworów z malin  Sok Truskawkowy - Skarby Roztocza

 

Zobacz co u nas słychać, poznaj nasz świat oraz zdobądź więcej wiedzy na temat naszych produktów :) Zapraszamy do zakładki obok o nazwie Blog!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl