Skarby Roztocza

Darmowa dostawa już od 199zł! Do zamówień powyżej 300zł odbierz miód gratis! 🍯

Menu

3

2

1

0

Nowości

Promocje

[]

Opinie o nas - Google

opinie-skarby-roztocza-miody

Promocje
Syrop z Jagody Kamczackiej 300 ml
Syrop z Jagody Kamczackiej 300 ml
22,00 zł 18,00 zł
szt.
Miód Malinowy 650g
Miód Malinowy 650g
47,00 zł 40,00 zł
szt.

miody-z-pasieki-zbiory-2024

Miód Wielokwiatowy

Miód Wielokwiatowy

Jak sama nazwa wskazuje pochodzi on z nektaru wielu kwiatów, przez co pozyskanie miodu wielokwiatowego nie wymaga tak dużej uwagi jak to jest w przypadku miodów odmianowych. Dlatego też miód wielokwiatowy jest jednym z popularniejszych i powszechnie stosowanych produktów pszczelich. Miody wielokwiatowe różnią się smakiem, barwą i walorami zdrowotnymi w zależności od pożytków wybieranych przez pszczoły, ale także wpływ na to mają miejsce występowania pasieki oraz termin zbiorów. 

Miód nektarowy wielokwiatowy 

Miód wielokwiatowy, jak i inne miody, to bardzo dobre źródło łatwo przyswajalnej energii dla naszego organizmu. Przeważająca grupą związków chemicznych składających się na miód nektarowy wielokwiatowy są węglowodany- w szczególności glukoza oraz fruktoza, które występują w zrównoważonym stosunku dla naszego organizmu. Dzięki temu miód dobrze sprawdzi się wśród rekonwalescentów, dzieci, osób z chorobami układu pokarmowego, czy sportowców potrzebujących szybkiej i łatwo dostępnej dla ciała energii.

Wielokwiatowy miód

Wyróżnić można najczęściej wielokwiatowe miody wiosenne charakteryzujące się jasnymi barwami i delikatnym smakiem, wielokwiatowe miody letnie (zawierające wyraźny nektar lipy) i późniejsze ciemniejsze (z gryką czy spadzią). Powstają one z różnych roślin, drzew i kwiatów - zarówno tych uprawnych, jak i dziko rosnących.            W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że w celu wyprodukowania 1kg miodu wielokwiatowego pszczoły muszą zebrać nektar z blisko 8 milionów kwiatów, które porastają pożytki znajdujące się zazwyczaj w promieniu 2 km od ula. Dlatego też najlepsze miody wielokwiatowe pochodzą z terenów wiejskich, niezurbanizowanych czy nieuprzemysłowionych, takich jak Lubelszczyzna czy tereny naszego tytułowego Roztocza. Żyjąc w mieście warto wspierać okoliczne pszczoły dołączając do naszej wiosennej akcji i wysiewając wspólnie nasiona roślin miododajnych. Dzięki temu wszyscy będziemy żyli w znacznie piękniejszym, kolorowym i słodkim świecie :)

Miód wielokwiatowy na co stosować? Właściwości zdrowotne:

  • Dzięki łatwo przyswajalnym cukrom prostym wspomaga mięsień sercowy.
  • Pomocny przy chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego.
  • Osobom uczulonym na pyłki pomaga znosić i uodparniać się na alergie.
  • Ze względu na łagodny smak, miód wielokwiatowy poleca się podawać dzieciom przy leczeniu grypy, przeziębień, chorób dolnych dróg oddechowych, a także zapobiegawczo.
  • Właściwości zdrowotne miodu wielokwiatowego są uzależnione od gatunków kwiatów, krzewów i drzew wybieranych przez pszczoły, miejsc występowania pasiek oraz terminów zbioru.


Miód wielokwiatowy nektarowy właściwości:

Kolor:  Różna barwa, od jasnokremowej do herbacianej, po krystalizacji jasnoszara lub jasnobrązowa

Smak: Łagodny i słodki

Zapach: Przyjemny i delikatny zapach kwiatowy

Przechowywanie: Suche i zacienione miejsce (temp. 8-18 C)

Czas kwitnienia: Cały okres wiosna/lato

Krystalizacja: Średnia krystalizacja

Właściwości miodu wielokwiatowego nektarowego są uzależnione od gatunków kwiatów, krzewów i drzew wybieranych przez pszczoły, miejsc występowania pasiek oraz terminów zbioru.

Bibliografia/ Źródła:

  1. Basista K., Właściwości biologiczne i prozdrowotne miodu oraz jego zastosowanie jako zdrowa żywność, Gazeta Farmaceutyczna. 1230-9923. Vol. 22, nr 3 (2013), s. 26-28.
  2. Jagiełło J. i wsp.: Bursztynowe źródło zdrowia – zastosowanie miodu we współczesnej medycynie. Med Rodz 2018; 21(1): 64-69.
  3. http://www.wszechnica-zywieniowa.sggw.pl/Prezentacje/2015/slajdy_Sekrety%20miodu_1.pdf (dostęp dn. 20.01.2020 r.)
  4. Portal Wcinaj Miód.

 

Szczycimy się tym, że wyświetlane są wszystkie opinie (zarówno pozytywne, jak i negatywne). Pochodzą one od prawdziwych klientów, którzy dokonali u nas zakupów.

Nasze Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium