Menu

3

2

1

0

Nowości

Promocje

[]

Opinie o nas - Google

Jaki miód wybrać?

Dobierz odpowiedni miód korzystając z naszego inteligentnego doradcy zdrowia :)

Drogi oddechowe
Bezsenność
Stany zapalne
Promocje
Sałatka z cukinii z kurkumą 315 ml
Sałatka z cukinii z kurkumą 315 ml
15,00 zł 12,00 zł
szt.

Miód Wielokwiatowy

Miody wielokwiatowe to duża grupa miodów nektarowych, która jest jednym z popularniejszych i powszechnie stosowanych produktów pszczelich. Jak sama nazwa wskazuje miód wielokwiatowy może pochodzić z nektaru wielu kwiatów. Miody wielokwiatowe różnią się smakiem, barwą i walorami zdrowotnymi, w zależności od czasu oraz miejsca zbioru.

Miód nektarowy wielokwiatowy 

Miód wielokwiatowy, jak i inne miody, to bardzo dobre źródło łatwo przyswajalnej energii dla naszego organizmu. Przeważająca grupą związków chemicznych składających się na miód nektarowy wielokwiatowy są węglowodany- w szczególności glukoza oraz fruktoza, które występują w zrównoważonym stosunku dla naszego organizmu. Dzięki temu miód dobrze sprawdzi się wśród rekonwalescentów, dzieci, osób z chorobami układu pokarmowego, czy sportowców potrzebujących szybkiej i łatwo dostępnej dla ciała energii.

Wielokwiatowy miód

Wielokwiatowe mody wiosenne charakteryzują się jaśniejszym kolorem, łagodniejszym smakiem oraz szczególnie dużą zawartością cukrów prostych. Wielokwiatowe miody letnie, czyli późniejsze, charakteryzują się ciemniejszym kolorem oraz większą skuteczność antybakteryjną, ponieważ jest bogatszy w składniki o takim działaniu. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że w celu wyprodukowania 1kg miodu wielokwiatowego pszczoły muszą zebrać nektar z blisko 8 milionów kwiatów, które porastają pożytki znajdujące się zazwyczaj w promieniu 2 km od ula. Dlatego też najlepsze miody wielokwiatowe pochodzą z terenów wiejskich, niezurbanizowanych czy nieuprzemysłowionych, takich jak Lubelszczyzna czy tereny naszego tytułowego Roztocza. Żyjąc w mieście warto wspierać okoliczne pszczoły dołączając do naszej wiosennej akcji i wysiewając wspólnie nasiona roślin miododajnych. Dzięki temu wszyscy będziemy żyli w znacznie piękniejszym, kolorowym i słodkim świecie :)

Miód wielokwiatowy na co stosować? Właściwości zdrowotne:

  • Dzięki łatwo przyswajalnym cukrom prostym wspomaga mięsień sercowy.
  • Pomocny przy chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego.
  • Osobom uczulonym na pyłki pomaga znosić i uodparniać się na alergie.
  • Ze względu na łagodny smak, miód wielokwiatowy poleca się podawać dzieciom przy leczeniu grypy, przeziębień, chorób dolnych dróg oddechowych, a także zapobiegawczo.
  • Właściwości zdrowotne miodu wielokwiatowego są uzależnione od gatunków kwiatów, krzewów i drzew wybieranych przez pszczoły, miejsc występowania pasiek oraz terminów zbioru.


Miód wielokwiatowy nektarowy właściwości:

Kolor:  Różna barwa, od jasnokremowej do herbacianej, po krystalizacji jasnoszara lub jasnobrązowa

Smak: Łagodny i słodki

Zapach: Przyjemny i delikatny zapach kwiatowy

Przechowywanie: Suche i zacienione miejsce (temp. 8-18 C)

Czas kwitnienia: Cały okres wiosna/lato

Krystalizacja: Średnia krystalizacja

Właściwości miodu wielokwiatowego nektarowego są uzależnione od gatunków kwiatów, krzewów i drzew wybieranych przez pszczoły, miejsc występowania pasiek oraz terminów zbioru.

Bibliografia/ Źródła:

  1. Basista K., Właściwości biologiczne i prozdrowotne miodu oraz jego zastosowanie jako zdrowa żywność, Gazeta Farmaceutyczna. 1230-9923. Vol. 22, nr 3 (2013), s. 26-28.
  2. Jagiełło J. i wsp.: Bursztynowe źródło zdrowia – zastosowanie miodu we współczesnej medycynie. Med Rodz 2018; 21(1): 64-69.
  3. http://www.wszechnica-zywieniowa.sggw.pl/Prezentacje/2015/slajdy_Sekrety%20miodu_1.pdf (dostęp dn. 20.01.2020 r.)
  4. Portal Wcinaj Miód.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl