Nasza miodowa historia sięga lat 30 zeszłego wieku, kiedy to nasz pradziadek miał jedno z większych gospodarstw na wschodniej części Roztocza – malowniczej Lubelszczyźnie, gdzie trudził się rolnictwem i ogrodnictwem, a wokół jego gospodarstwa rozprzestrzeniał się wielki jabłoniowy sad, w którym stały drewniane ule zamieszkałe przez pracowite pszczoły. Owady te odgrywały bardzo ważną funkcję zarówno w sadownictwie, jak i rolnictwie – zapylały one okoliczne drzewa owocowe, krzewy oraz pola znajdujące się w okolicy, gwarantując urodzaj zbiorów. Pasieka nie była duża, ale kilkanaście pni wystarczało na miodowe potrzeby najbliższej rodziny oraz okolicznych sąsiadów.
Niestety jego syn, czyli nasz dziadek miał uczulenie na jad pszczeli… Z tego powodu nie mógł on kontynuować pasji swojego ojca i przekazał pasiekę księdzu proboszczowi z miejscowej parafii. Tutaj pszczela historia chwilowo się urywa, aby odrodzić się w kolejnym pokoleniu, gdzie Wujek Paweł postanawia odnowić rodzinne tradycje i reaktywuje pasiekę oraz postanawia podjąć edukację w technikum pszczelarstwa. Ciągły rozwój pasieki, zdobywanie wiedzy oraz doświadczenia, a także codzienne obcowanie z tymi fascynującymi owadami, zaowocowało znacznym zwiększeniem produkcji miodu oraz produktów pszczelich, a rozpoczęcie stosowania polityki wędrownej pozwoliło na pozyskiwanie bardziej unikatowych gatunków miodów. Wraz ze zwiększeniem produkcji pojawił się problem z dystrybucją wyprodukowanych dóbr, ponieważ miodu było znacznie więcej niż wskazywały na to potrzeby rodziny, znajomych czy sąsiadów.
Tutaj pojawia się nasz Tata Mariusz, który studiując w Krakowie dostrzegł potrzebę mieszkańców na jakościowe produkty ze wsi i rozpoczął słodką współpracę ze swoim szwagrem, oferując je na najstarszym w Polsce targowisku tradycyjnych produktów rolnych – Stary Kleparz. Pomoc w przypasiecznych obowiązkach szybko doprowadziła do fascynacji światem pszczół, która dzielona była zarówno z członkami najbliższej rodziny, jak i klientami. Miody z rodzinnej pasieki szybko zdobyły grono swoich stałych klientów, a transport do większego miasta pozwolił na ich większą sprzedaż. Zaufanie do rodzinnej marki i zadowolenie klientów z jakości zakupionych miodów prosto z pasieki, posunęło do oferowania większej gamy produktów z rodzimego rejonu. Zaangażowanie naszego Dziadka oraz Babci pozwoliło na produkcję większej ilości domowych przetworów, co stało się to dla nich dodatkowym źródłem dochodu do emerytury, a dla naszych klientów powrotem do zatęsknionych smaków z dzieciństwa.
Duża ilość poleceń oraz wysoka jakość oferowanych produktów stworzyły swojego rodzaju rodzinną markę, której brakowało jednak identyfikacji w postaci nazwy, logotypu i spójnego charakteru wizualnego oferowanych produktów. Tutaj pojawiliśmy się my - Bracia Łukasz i Karol - czyli najmłodsze pokolenie, które nadało imię rodzinnemu przedsięwzięciu - Skarby Roztocza. Świeże spojrzenie na tradycyjną branżę pszczelarską zaowocowało powstaniem jednego z pierwszych w Polsce sklepów internetowych z miodem prosto z pasieki. Sumiennie pracując i ucząc się na własnych błędach budowaliśmy swój wizerunek i markę w zupełnie nowej przestrzeni wschodzącego rynku sprzedaży internetowej, nieustannie poszerzając także swoją wiedzę w prowadzeniu gospodarstwa pasiecznego. Regularne obcowanie z pszczołami i ich obserwacja pozwoliła nam zrozumieć iż owady te nie kierują się instynktem, lecz rozumem, a fascynacja nimi pozwoliła pokochać te istoty.
Obecnie kontynuujemy rodzinne wielopokoleniowe tradycje, prowadząc gospodarstwo pasieczne, starając się wdrażać przy tym liczne innowacje oraz świeże spojrzenie na jedną z najstarszych i najszlachetniejszych branż na świecie. Wieloletnie doświadczenie w produkcji pozwala nam na oferowanie wysokiej jakości miodów, naturalnych przetworów oraz zdrowotnych produktów pszczelich.
Zobacz co u nas słychać, poznaj nasz świat oraz zdobądź więcej wiedzy na temat naszych produktów :) Zapraszamy do zakładki obok o nazwie O Nas oraz Blog!
Szczycimy się tym, że wyświetlane są wszystkie opinie (zarówno pozytywne, jak i negatywne). Pochodzą one od prawdziwych klientów, którzy dokonali u nas zakupów.