





Miód Akacjowy zbiór 2024 - 370g
towar niedostępny
Opis
Miód Akacjowy jest jednym z nielicznych rodzajów miodu, który posiada bardzo jasną barwę. Miód z akacji najczęściej określa się go jako jasnosłomkowy. Patoka miodu akacjowego, czyli płynna postać miodu, ma czasem tak jasny kolor, że wydaje się być nawet bezbarwna.
Miód akacjowy pozyskiwany jest w okresie kwitnienia robinii akacjowej, czyli tzw. białej lipy, która stanowi doskonały materiał miododajny dla pszczół. Miód akacjowy jest bardzo wyjątkowym miodem, ponieważ jako jedyny z wielu gatunków miodów dostępnych w Polsce jest zdominowany w swoim składzie fruktozą, która powoduje, że czas jego krystalizacji to nawet rok do półtorej roku przy zachowaniu nawet idealnych warunków jego przechowywania. Duża zawartość fruktozy oprócz tego, że powoduje długi czas krystalizacji to również sprawia iż jest to jedyny gatunek miodu o niskim indeksie glikemicznym i przez co może nawet przyczyniać się do obniżenia poziomu glukozy we krwi.
Miód akacjowy jest cennym źródłem korzystnych dla ludzkiego organizmu substancji - w jego składzie znajdziemy witaminy z grupy B, witaminę C, a także składników odżywczych takich jak wapń, żelazo, potas, fosfor, magnez czy mangan.
Miód Akacjowy jest jednym z ulubionych gatunków miodów wśród szczególnie dzieciaków które uwielbiają jego płynną konsystencje, a także amatorów kuchennych którzy wykorzystują jego nie tylko płynną konsystencje ale i słodki delikatny smak. Często ten gatunek przez to wykorzystywany jest do wykonywania orzechów czy owoców w miodzie, które są otulone tym wyjątkowym gatunkiem miodu.
Miody akacjowe w formie patoki charakteryzują się od jasnosłomkową barwą, czasami wpadającą w lekką zieleń, a niekiedy przybiera prawie bezbarwny kolor. Po krystalizacji natomiast przybiera białą lub jasnokremową barwę.
Miód Akacjowy właściwości:
- Polecany do spożycia dla cukrzyków.
- Polecany w wypadkach skurczów jelit i żołądka.
- Łagodzi on objawy nadkwasoty.
- Polecany jest w walce z bezsennością.
- Bardzo dobry i przydatny środek na kaszel, a także w przypadkach przeziębienia.
- Wykazuje działanie moczopędne, połączone z równoczesnym oczyszczaniem układu moczowego.
Kolor: Jasnosłomkowy, bezbarwny
Smak: Słodki, delikatny, lekko mdły, lekko kwaskowaty.
Zapach: Słaby, zbliżony do zapachu kwiatu akacji.
Przechowywanie: Suche i zacienione miejsce (temp. 8-18 C)
Czas kwitnienia: Maj/ czerwiec
Krystalizacja: Bardzo słaba i powolna.
Szczegóły produktu:
Odmiana: Miód nektarowy z nektaru robinii akacjowej
Masa netto: 370g
Rok zbioru: 2024
Najlepiej spożyć przed końcem: 3 lata od daty zbioru
Kraj pochodzenia: Polska
Szczegóły produktu
Odmiana: | Miód nektarowy z nektaru robinii akacjowej |
Masa netto: | 370g |
Rok zbioru: | 2024 |
Najlepiej spożyć przed końcem: | 3 lata od daty zbioru |
Kraj pochodzenia: | Polska |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Opinie o produkcie (2)
Nasze produkty
Nasze produkty traktujemy z miłością oraz szacunkiem - nie są efektem masowej produkcji. Jesteśmy z tego dumni.
Oferujemy tylko nasze - polskie miody. Nie importujemy, gdyż z dumą wspieramy nasze lokalne pszczelarstwo. Do miodów nie są dodawane żadne syropy, cukry czy substancje wzbogacające, nie są też przegrzewane czy pasteryzowane. Dbamy o to, żeby zachowały wszystkie swoje naturalne właściwości zdrowotne. Naszym zdaniem stosowanie się do kilku powyższych zasad to podstawy rzetelności oraz poszanowania do tradycji pszczelarskiej.
Także w przypadku naszych przetworów, może wystąpić naturalny osad, który nie jest skazą produktu lecz cechą domowych wyrobów oraz gwarancją najwyższej ich jakości.
Co więcej naszych produktów nie kupisz w markecie - często są mocno limitowane, ponieważ jesteśmy zależni jedynie od pszczół oraz Matki Natury.
Prosimy o wyrozumiałość - wiele procesów wykonujemy ręcznie i nie boimy się do tego przyznać. Czyż nie o to właśnie chodzi?
Szczycimy się tym, że wyświetlane są wszystkie opinie (zarówno pozytywne, jak i negatywne). Pochodzą one od prawdziwych klientów, którzy dokonali u nas zakupów.

Miód na ból gardła
Co to jest pierzga, jak powstaje oraz dlaczego warto ją spożywać?
Stanisław Olechowski
Fajnie, że robicie też akacjowy w tym roku, ufam tylko Wam w kwestii miodów- oby tak dalej :)
Waldemar G.
Polecam ten miód wszystkim cukrzykom.