Skarby Roztocza

Darmowa dostawa już od 199zł! Do zamówień powyżej 300zł odbierz miód gratis! 🍯

Menu

3

2

1

0

Nowości

Promocje

[]

Opinie o nas - Google

opinie-skarby-roztocza-miody

Promocje
Miodowy Kalendarz 2024 - Skarby Roztocza
Miodowy Kalendarz 2024 - Skarby Roztocza
20,00 zł 10,00 zł
szt.
Miód Mniszkowy zbiór 2023 - 370g
Miód Mniszkowy zbiór 2023 - 370g
28,00 zł 25,00 zł
szt.

miod-z-zurawina

Naturalne octy owocowe- niefiltrowane i niepasteryzowane, wykonane z przydomowych owoców.

 

Octy

Ocet ze Śliwki Mirabelki na Miodzie 200ml

Ocet ze Śliwki Mirabelki na Miodzie 200ml
Ocet ze Śliwki Mirabelki na Miodzie 200ml

Naturalny żywy Ocet ze Śliwki Mirabelki na Miodzie 200 ml - wykonany tradycyjnym domowym przepisem Babci Jadzi na naszym miodzie wielokwiatowym. Naturalnie fermentowany, nie filtrowany, nie pasteryzowany - produkt żywy.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 20,00 zł
szt.

Ocet z Pigwy na Miodzie 200ml

Ocet z Pigwy na Miodzie 200ml
Ocet z Pigwy na Miodzie 200ml

Naturalny żywy Ocet z Pigwy na Miodzie 200 ml - wykonany tradycyjnym domowym przepisem Babci Jadzi na naszym miodzie wielokwiatowym. Naturalnie fermentowany, nie filtrowany, nie pasteryzowany - produkt żywy.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 20,00 zł
szt.

Naturalne, domowe i żywe octy

Octy niefiltrowane i niepasteryzowane, wykonane z przydomowych owoców.

Rozsmakuj się w naszych domowych octach wykonanych według rodzinnej receptury na najlepszej jakości składnikach. Naturalne i żywe octy to nie tylko świetny dodatek do wielu potraw - to także naturalny probiotyk, dobry dla cukrzyków, a także osób, które się odchudzają oraz  borykających się z infekcjami. Samo zdrowie!

Jak powstają nasze domowe żywe octy?

Domowe octy można wykonać praktycznie ze wszystkiego - warzywa, owoce czy nawet zioła to główne składniki naszych octów. Wszystkie powstają z najwyższej jakości składników - nic nie może być sztucznie nawożone czy pryskane, ponieważ taki ocet po prostu nie wyjdzie. Kolejnym kluczowym elementem jest czas - na pełen smaku i wartości leczniczych żywy ocet trzeba poczekać nawet kilka miesięcy.



Korzyści zdrowotne ze stosowania octów owocowych.

Wśród najważniejszych korzyści zdrowotnych ze stosowania octów owocowych wymienić należy:

  • Niższy poziom cukru we krwi

Jednym z dobrze udokumentowanych skutków spożywania octu jest jego wpływ na poziom cukru we krwi. Dla osób ze stale wysokim poziomem glukozy we krwi może to być korzystne. Jednak w przypadku osób, które mają dobrze kontrolowaną cukrzycę, dodanie do diety znacznych ilości octu może w rzeczywistości spowodować zbyt niski poziom cukru we krwi. Osoby z cukrzycą powinny skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem diety wysokooctowej.

  • Utrata wagi

Spożywanie niewielkiej ilości octu może również pomóc ludziom schudnąć. Według kilku ostatnich badań spożywanie niewielkiej ilości octu z posiłkiem – średnio od jednej do dwóch łyżek stołowych – może pomóc ludziom schudnąć z biegiem czasu. Badania te stawiają hipotezę, że dzieje się tak dlatego, że ocet zwiększa uczucie sytości, pomagając zmniejszyć apetyt.

Wiele możliwych zastosowań kulinarnych białego octu sprawia, że łatwo go sprzedać jako podstawowy produkt kuchenny.

Ma mocniejszy i nieco ostrzejszy smak niż inne rodzaje octu pitnego, więc prawdopodobnie nie chciałbyś go pić sam. Jednak może to być bardzo praktyczny składnik, który należy mieć pod ręką jako część przepisu.

  • Obniżony cholesterol

Badania na zwierzętach wykazały obniżony poziom cholesterolu u myszy, którym podawano ocet. Ostatecznie potrzeba więcej badań, aby określić związek przyczynowo skutkowy między octem a cholesterolem.

  • Właściwości przeciwdrobnoustrojowe

Ze względu na swoje właściwości przeciwdrobnoustrojowe ocet może być przydatny w leczeniu dolegliwości fizycznych, w tym grzybicy paznokci, brodawek i infekcji ucha. Jest to również skuteczne miejscowe leczenie infekcji skóry i oparzeń

 

Jak stosować nasze żywe octy owocowe?

Octy owocowe można przyjmować w różnej postaci: od płynu po tabletki. Picie octu jest jednak absolutnie bezpieczne i sprzyja jego przyswajalności. Dlatego rekomenduje się, iż najlepszym sposobem na to jak stosować żywe octy owocowe jest roztwór octu z wodą. Należy jednak pamiętać o zachowaniu właściwych proporcji octu i wody, a także o tym, że nie powinno się wypijać bezpośrednio większej ilości octu.

 

1. Wzmacniający napój octowy

Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem na spożywanie octu jest zmieszanie 2 łyżek w szklance przegotowanej wody. Miksturę wzbogacić możesz łyżką miodu. Przeciwbakteryjne działanie wzmocnisz także dodając kawałek startego imbiru, pół łyżeczki cynamonu czy łyżeczkę naszego miodu.

Tak otrzymany wzmacniający napój octowy pij 2 razy dziennie, a jeśli zmagasz się z nasilonymi dolegliwościami – nawet 3 razy dziennie. 

Picie octu owocowego w tej postaci w naturalny sposób wspomoże nie tylko naszą odporność, ale także proces odchudzania. Dietetycy w szczególności polecają picie octu jabłkowego osobom, które zjadały bardzo obfite posiłki i walczą z apetytem na słodycze i fastfood-y


2. Ocet jabłkowy na ból gardła

Jeśli odczuwasz silny ból, co godzinę płucz powoli gardło miksturą wody i octu (1 łyżka octu na ½ szklanki przegotowanej, letniej wody). Gdy ból zacznie ustępować, powtarzaj płukanie co 3 godziny. Miksturę wypluj, nie połykaj.

Ocet jabłkowy nie tylko pomoże gdy doskwiera Ci ból gardła, lecz również jak jesteś zdrowy, płucz gardło dwa razy w tygodniu. Pomoże to pozbyć się toksyn.

Oprócz płukania gardła, zastosuj również okłady octowe. Cienką tkaninę bądź gazę zamocz w occie. Połóż ją na szyi, następnie całość owiń folią spożywczą i ciepłym, suchym ręcznikiem – pod wpływem ciepła ocet lepiej wchłonie przez skórę. Jeśli zmagasz się z przeziębieniem, grypą, zapaleniem oskrzeli czy astmą, taki okład zastosować możesz również na klatkę piersiową.


3. Ocet jabłkowy na katar i zatoki

Kompresy roztworu octu jabłkowego i przegotowanej, ciepłej wody (w proporcjach 1:1) sprawdzą się również, jeśli dokucza Ci ból i uczucie zatkanego nosa. Połóż się, nałóż zwilżoną miksturą tkaninę na nos i czoło. Okład pozostaw na 10-20 minut. Ocet ułatwi oddychanie, uśmierzy ból i złagodzi obrzęk.

Ocet jabłkowy na katar i zatoki pomoże również w postaci inhalacji octowych. W tym celu przygotuj roztwór octowy, stosując szklankę octu na dwie szklanki wody. Miksturę zagotuj. Przykrywając głowę ręcznikiem, wdychaj opary przez około 5 minut. Nos i zatoki zaczną się oczyszczać, naczynia krwionośne obkurczą się ułatwiając oddychanie. Taki zabieg powtarzaj 3 razy dziennie, aż do ustąpienia objawów.

 

Szczycimy się tym, że wyświetlane są wszystkie opinie (zarówno pozytywne, jak i negatywne). Pochodzą one od prawdziwych klientów, którzy dokonali u nas zakupów.

Nasze Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium