Skarby Roztocza

Darmowa dostawa już od 199zł! Do zamówień powyżej 300zł odbierz miód gratis! 🍯

Menu

3

2

1

0

Nowości

Promocje

[]

Opinie o nas - Google

opinie-skarby-roztocza-miody

Promocje
Syrop z Jagody Kamczackiej 300 ml
Syrop z Jagody Kamczackiej 300 ml
22,00 zł 18,00 zł
szt.
Miód Malinowy 650g
Miód Malinowy 650g
47,00 zł 40,00 zł
szt.
Miody i produkty pszczele receptą w walce z rakiem
Miody i produkty pszczele receptą w walce z rakiem
 
 

Miody i produkty pszczele receptą w walce z rakiem

 
Wszyscy dobrze wiemy, jak wiele pozytywnych zastosowań posiadają miody. Ale czy mogą one wspierać w walce z chorobami nowotworowymi? W tym artykule pokażemy naukowe dowody na to, że tak właśnie jest.
Zapraszamy!
 

Produkty pszczele - propolis, miód, mleczko pszczele, pierzga - wspomagają leczenie glejaków mózgu. Wniosek ten został wysunięty po długich i szczegółowych badaniach naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, zespołem badaczy kierowała prof. Maria Borawska.

Prace badawcze w laboratoriach trwały aż trzy lata. Zasadniczym motywatorem do działania dla grupy naukowców było znalezienie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytanie od wielu lat- czy pacjenci z chorobami nowotworowymi, poddawani chemioterapii, powinni sięgać po naturalne produkty pszczele oraz jaki jest wpływ takich produktów na ich zdrowie w trakcie terapii. Badania wykazały, iż propolis i pierzga doskonale potrafią hamować wzrost komórek glejaka mózgu. Ponadto produkty pszczele sprawiają, że leczenie jest efektywniejsze. Co ciekawe, w wielu badanych przypadkach okazało się, iż wpływają lepiej na linie komórkowe glejaka niż leki. Jednakże wykazano także, że chorzy powinni wybierać produkty pszczele nie zanieczyszczone substancjami toksycznymi, w szczególności chodzi o kadm, ponieważ toksyny mogą sprawić odwrotne działanie do zamierzonego pozytywnego. 

Ponadto chorym na glejaki zaleca się stosowanie nalewki z propolisu.
Można wybrać gotową nalewkę propolisową w buteleczce z dozownikiem (skrapaczem) 
lub wykonać ją samodzielnie z kitu pszczelego, zgodnie z instrukcją (dla kitu pszczelego 100g).

Nasz kit pszczeli oferujemy w gotowych słoikach do stworzenia nalewki propolisowej. Wystarczy zawartość słoika zalać spirytusem, celem najlepszego skorzystania z właściwości zdrowotnych. 

Dla słoika kitu pszczelego 100g sposób przygotowania nalewki propolisowej wygląda następująco:

Składniki:

1. 100g Kitu pszczelego Skarby Roztocza
2. 500ml spirytusu rektyfikowanego 95%
3. 140ml wody

Przygotowanie:

1. Wlej wodę do naszego gotowego słoika z kitem pszczelim 100g.
2. Dodaj spirytus do otrzymanego roztworu.
3. Odstawić na 14 dni w szczelnym naczyniu, do ciemnego i chłodnego miejsca, mieszając poprzez potrząsanie 2-3 razy dziennie. 
4. Po upływie 2 tygodni ciemnobrązowy płyn oddzielić od osadu przelewając roztwór przez gazę.
5. Otrzymaną nalewkę propolisową przechowywać w szklanej butelce z ciemnego szkła.

Osad propolisowy powstały z odsączenia nalewki można wykorzystać jako okład przy bólach reumatycznych i stawowych, ówcześnie smarując miejsce tłustym kremem. 

Dawkowanie roztworu:

Rekomenduje się spożywanie 1/2 łyżeczki (20-25 kropli) preparatu, które należy rozpuścić w niewielkiej ilości wody (około 50 ml) do trzech razy dziennie. Propolis jest produktem naturalnym i nie można go przedawkować, jednak ze względu na zawartość alkoholu nie należy przekraczać rekomendowanej dawki. 

Małą łyżeczkę takiej nalewki zaleca się stosować 2/3 razy dziennie po uprzednim rozmieszaniu z łyżeczką naturalnego miodu lub w wodzie.

Przedstawione powyżej wyniki badań odnoszących się do zdrowotnych właściwości produktów pszczelich zostały przedstawione przez prof. Maria Borawska na międzynarodowej konferencji naukowej w Ostródzie. Wieloletnie prace całego zespołu badawczego finansowane ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Co ciekawe, inne jednostki badawcze w naszym kraju, ale także za granicą, które już wcześniej badały właściwości prozdrowotne miodów pokazały, że produkty pszczele są także istotnym wspomagaczem w leczeniu nowotworu jelit, jajników i prostaty.

Reasumując produkty pszczele, a w szczególności, propolis i pierzga, wspomagają walkę z nowotworami. Pamiętajmy zawsze o naszym zdrowiu i stosujmy naturalne sposoby do walki z rakiem, którymi obdarza nas natura. Naturalne produkty pszczele znajdą Państwo w naszej ofercie po linkiem: Produkty Pszczele Skarby Roztocza.

Zapraszamy!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium